Program

Moderuje Michael Rozsypal

08:00 - 09:00

Registrace, snídaně, ranní networking

09:00 - 11:00

A. Trendy v oblasti lidského kapitálu

Trendy, které hýbou světem HR

Andrea Černá, Manager of Human Capital Advisory Services, Deloitte
Zuzana Kostiviarová, CZ & SK Human Capital Advisory Services Lead, Deloitte

Jaká témata hýbou světem lidského kapitálu? Jak se na ně připravit? A jak si vedou české a slovenské společnosti? V tomto příspěvku se dozvíte to nejdůležitější, co vyplynulo ze studie Trendů v oblasti lidského kapitálu společnosti Deloitte.

Hlavní data, trendy a změny na pracovním trhu

Tomáš Ervín Dombrovský, analytik pracovního trhu, LMC

Jak se u nás mění mzdy v soukromé sféře a jaký dopad to má na hospodaření zaměstnanců i na proměnu struktury jejich motivů pro (případné) změny práce. Probereme také reakce a další plány českých zaměstnavatelů a co v důsledku toho můžeme na českém pracovním trhu očekávat v horizontu roku až dvou.

Proč se zajímat o exekuce zaměstnanců

Radek Hábl, zakladatel a ředitel, Institut prevence a řešení předlužení

Aktuálně je v České republice na 600 tisíc osob v produktivním věku v exekuci. Problematika dluhů je spojena s mnoha stereotypy, které můžou firmy ochudit o potenciální zaměstnance. Přitom nabídnutá pomocná ruka ze strany zaměstnavatele může být prvním krokem k tomu, aby se stali loajálními, šťastnými a produktivními členy týmu přinášejícími firmě hodnotu. Více v příspěvku Radka Hábla, který stojí, mimo jiné, za úspěšnou dokumentární sérií České televize V exekuci.

Jak si v dnešní době hýčkat zaměstnance

Tereza Knířová, Head of Communications, Sodexo Benefity

Co lidé od svých zaměstnavatelů opravdu chtějí a jak na to mohou firmy reagovat? Máme pro vás čerstvá data z průzkumu, který jsme realizovali ve spolupráci s Ipsos mezi zaměstnanci a zaměstnavateli po celé ČR. Zaměřili jsme se nejen na benefity, ale i na otázky týkající se péče o jejich duševní zdraví.

Technostres v digitální éře

Martina Rašticová, Vice Dean for Internationalisation, Chair of COST Action 21107 DIGI-net, Faculty of Business and Economics, Mendel University in Brno

Fenoménem dnešní uspěchané doby se stává tzv. technostres. Jeho vliv ještě akcelerovala pandemie COVID-19 a přesun dalších pracovních aktivit do online prostředí. Nejvíce ohroženou je skupina zaměstnanců nad 50 let. Z předběžných výsledků výzkumu Mendelovy univerzity v Brně ze čtyř zemí vyplývá, že až čtvrtina lidí v tomto věku trpí techno zahlceností, složitostí nových technologií, popřípadě tzv. techno invazí – tedy pocitem, že každého z nás lze zastihnout kdykoliv a kdekoliv a od technologií se prostě není možné odříznout.

11:00 - 11:30

Přestávka na kávu

11:30 - 13:30

B. Technologie: výzvy a příležitosti nejen pro HR

Sáhněte si na to!

Karel Macek, CTO, employability.life

Digitální dovednosti jsou klíčovou součástí dnešního pracovního světa. Ať už se jedná o profesionály z ne-IT oblastí, kteří se musí vyrovnat s digitálními změnami ve svých rolích, nebo o studenty, kteří se chystají vstoupit na pracovní trh. Klíčem k řešení je nabídnout komunitní přístup, který člověku dá možnost si na danou věc sáhnout. Jak tento přístup může posloužit velkým firmám? Jak univerzitám?

Technologie jako tahoun na cestě k efektivitě a lepší zaměstnanecké zkušenosti

Michael Evans, Solution Sales Executive, SAP ČR
Martina Možná, HR Consultant, Conectio

Technologie umožňuje lídrům ve firmách efektivnější organizaci. Zároveň může zaměstnancům poskytnout lepší zkušenost, která se projeví na jejich vyšší angažovanosti a výkonu, snížení fluktuace a v důsledku i nákladů.

Buďte aktivní a efektivní při hledání talentů

Zdeněk Jodas, Customer Success Manager, IMPER CZ
Miloš Myšička, COO, IMPER CZ

Inspirujte se příběhem, na jehož začátku byla touha HR po využití technologického know how firmy a výsledkem je daty podložený proces pro hledání talentů, který nese ovoce v podobě konverzí.

Když jedna chyba může způsobit katastrofu

Radek Šichtanc, Security Director, O2

Technologie se vyvíjejí, ale v oblasti firemní kyberbezpečnosti zůstávají stále tím nejzranitelnějším místem lidé. Hackeři využijí každé jejich selhání. Ať už jde o nevědomost nebo nedbalost. Jaké můžou mít konkrétní chyby dopad na vaši firmu? Přispěje k prevenci kyberútoků i spolupráce IT s HR oddělením? Jakou by měla mít podobu? A jak zamíchá stávajícími kartami nastupující AI?

Budujte hrdost na značku pomocí employer brandingu a leadershipu

Daniel Bradáč, CEO & Senior Consultant, Generations Branding Agency

Daniel Bradáč se za 16 minut podělí o zkušenosti a principy, za jakých okolností je employer branding ve firmách úspěšný a naopak, kdy je jen sérií aktivit, her, kampaní a samoúčelných metrik bez toho, aby vedl ke změně firemní kultury a hrdosti na značku. To vše na základě zkušeností budování firem kultury, employer brandingu a brandingu ve více než 39 firmách.

Jak může firemní HR posunout české školy, aby pak mohlo těžit z dobrého vzdělávání?

Martin Kozel, ředitel, Učitel naživo

Stejně jako ve firmách, i ve školách je to především o lidech. O tom, jací jsou ředitelé a učitelé, o tom, jak spolupracují a jaké vytvářejí podmínky pro učení dětí. Zabýváme se po léta stejnými otázkami – jak najít vhodné kandidáty, jak je rozvíjet a pracovat s talenty, jak nastavit vhodnou pracovní kulturu. Jak mohou firmy podpořit transformaci škol? A jaké výhody může spolupráce oběma stranám přinést – dnes i v dlouhodobém horizontu?

13:30 - 14:30

Pracovní oběd

14:30 - 16:00

C. Diskuse

Panelová diskuze

Jiří Havel, People Care Team Manager, Notino

Lenka Jehlíková, HR ředitelka, Družstevní závody Dražice

Olga Kupec, jednatelka, Abydos

Zdeňka Matoušková, Head of HR CZ/SK, Nestlé Česko

Ladislav Onderka, Recruitment, Selection & Onboarding Leader, IKEA CZ/SK/HU

Michal Štěrba, CEO, GZ Media

16:00 - 17:30

Koktejl

Nechte zážitky z konference doznít v příjemné společnosti u skleničky a něčeho dobrého na zub.